Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czym charakteryzują się włosy wysokoporowate i średnioporowate?

16 sierpnia 2022 jak określić porowatość włosów


Włosy wysokoporowate są zmorą wielu kobiet. Wynika to oczywiście z tego, że są one bardzo wymagające jeżeli chodzi o pielęgnację. Praktycznie każdego dnia trzeba pamiętać nie tylko o odżywianiu, ale również o regeneracji i systematycznym nawilżaniu. Warto wspomnieć także o tym, że wysoka porowatość na szczęście nie jest stałą cechą. Z niniejszego artykuł można dowiedzieć się, jak określić porowatość włosów i zmienić ich kondycję.

Czym wyróżniają się włosy wysokoporowate?

Wysokoporowate włosy są nierówne i posiadają rozchylone łuski, które są umiejscowione nieregularnie. Włosy tego typu bardzo często bywają zniszczone, matowe, szorstkie i co najgorsze puszą się. W wielu przypadkach pojawiają się również rozdwojone końcówki. Największym problemem włosów wysokoporowatych jest jednak to, że mają one tendencję do nadmiernego wypadania.

Zobacz także: https://esnus.pl/jak-dbac-o-skore-twarzy-w-odpowiedni-sposob/

Jak określić porowatość włosów?

O włosach wysokoporowatych najczęściej mówi się w przypadku włosów kręconych i naturalnych loków. Identycznie wygląda również sytuacja w przypadku włosów falowanych. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że tendencję do porowatości włosów można nabyć poprzez różnego typu zabiegi chemiczne i stylizacje termiczne. Nawet farbowanie i rozjaśnianie włosów może doprowadzić do zwiększenia porowatości. Problemy pojawiają się przede wszystkim w sezonie letnim, kiedy to włosy narażone są na promienie słoneczne. Aby sprawdzić porowatość włosów warto przeprowadzić test pływalności. Po wypełnieniu szklanki wodą o temperaturze pokojowej należy włożyć do niej kilka kosmyków włosów. Pamiętać należy jedynie o tym, że włosy powinny być czyste. Jeżeli kosmyki od razu opadają na dno, to wówczas występuje wysoka porowatość. Włosy błyskawicznie chłoną wodę, dlatego też stają cię ciężkie i dość szybko opadają. Jeżeli po odczekaniu 4 minut włosy będą nadal pływać na wierzchu, to wówczas występuje niska porowatość. Jeżeli chodzi o włosy średnioporowate, to powinny one opaść na dno po około 2 minutach.

Zobacz także: https://esnus.pl/jak-zadbac-o-odpornosc-organizmu/

Jak należy dbać o włosy wysokoporowate?

Jak wspomniano powyżej włosy średnioporowate i wysokoporowate wymagają szczególnej pielęgnacji. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby unikać intensywnego rozjaśniania. Jeżeli chodzi o koloryzację, to farbę należy nakładać jedynie na samej nasadzie włosów. Uważać należy także na urządzenia termiczne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby ograniczyć używanie suszarki, lokówki i prostownicy. Osoby, które muszą korzystać z prostownicy powinny pamiętać o nałożeniu produktów termoochronnych. Włosy wysokoporowate są delikatne i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dużym błędem jest szarpanie włosów szczotką i grzebieniem. Warto skorzystać z pomocy specjalnych odżywek, które znacząco ułatwiają rozczesywanie. Godne polecenia jest między innymi rewelacyjne serum z jedwabiem, keratyną i ceramidami. W sklepach można znaleźć również specjalne oleje do włosów wysokoporowatych. Wybrać można na przykład rewelacyjny olej arganowy, wiesiołkowy albo olej ze słodkich migdałów. Nowością na rynku jest olej kukurydziany i olej bawełniany.

Zobacz także: https://esnus.pl/lista-rzeczy-na-wyjazd-wakacyjny/

Redakcja esnus.pl

Nasz zespół skupia się na publikowaniu różnorodnych treści związanych ze stylem życia, zdrowiem, urodą, dietą i domem, dostarczając czytelnikom inspirujących artykułów i praktycznych porad. Skrupulatnie selekcjonujemy tematy związane z dobrostanem i codziennymi wyzwaniami, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje oraz perspektywę na rozwój osobisty.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koszt remontu łazienki
mieszkanie w stylu boho
co zabrać na wakacje

Jesteś zainteresowany reklamą?