Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Wypadanie włosów – jakie produkty pomogą?

27 lutego 2023 wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest poważnym problemem, którego nie należy lekceważyć. Co powoduje wypadanie włosów i jak je zmniejszyć?

Gdy włosy zaczynają wypadać w nadmiarze, warto dowiedzieć się, co może powodować taki stan. Również można zastosować wtedy odpowiednie produkty na wypadanie włosów, które pomogą w poprawieniu ich kondycji.

Co powoduje wypadanie włosów?

Wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami, do których zaliczane są głównie:

  • Łysienie androgenowe – najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest choroba dziedziczna zwana łysieniem androgenowym, znana również jako łysienie typu męskiego. Ten stan powoduje kurczenie się mieszków włosowych, co prowadzi do wypadania i cieńszych włosów.
  • Zmiany hormonalne – brak równowagi hormonalnej spowodowany ciążą, menopauzą lub problemami z tarczycą może też przyczynić się do utraty włosów.
  • Choroby – niektóre schorzenia, takie jak łysienie plackowate, toczeń i infekcje skóry głowy, mogą powodować wypadanie włosów.
  • Chemioterapia – leki chemioterapeutyczne, mogą powodować tymczasową utratę włosów.
  • Niedobory – brak niektórych składników odżywczych, takich jak żelazo, witamina D i białko, może prowadzić do wypadania włosów.
  • Stres – nadmierny stres może spowodować przejście mieszków włosowych w fazę spoczynku, co prowadzi do tymczasowej utraty włosów.
  • Pielęgnacja włosów – nadużywanie podrażniających produktów do włosów, spięte ściśle fryzury i stylizacja na gorąco mogą uszkodzić mieszki włosowe, prowadząc do utraty włosów.

Gdy zatem pojawia się taki problem, warto zidentyfikować przyczynę wypadania włosów, aby dobrać odpowiednie leczenie. Dermatolog może ocenić wtedy konkretny problem i przedstawić zalecenia oparte na indywidualnych potrzebach.

Jakie produkty na wypadanie włosów są polecane?

Odpowiednie produkty na wypadanie włosów mogą spowodować zredukowanie problemu i zadbać o wygląd włosów. Jakie z nich warto wypróbować?

Kosmetyki do włosów

Właściwie dobrane produkty na wypadanie włosów tego typu mogą dać bardzo dobre efekty, ponieważ zawierają one ważne składniki aktywne. Stanowią one podstawę codziennej pielęgnacji nadmiernie wypadających włosów. 

Warto zaopatrzyć się w takie produkty na wypadanie włosów jak szampon, odżywka, serum czy olejek, które dedykowane są dla osób z problemem łysienia.

Minoksydyl

Jest to preparat o sprawdzonym działaniu w przypadku wypadania włosów i pomaga on wielu osobom. Ma on formę płynu przeznaczonego do nanoszenia na skórę głowy. Można obecnie kupić go również bez recepty.

Finasteryd

Doustny lek stosowany w leczeniu łysienia typu męskiego. Działa poprzez zmniejszenie produkcji DHT, hormonu, który przyczynia się do wypadania włosów.

Suplementy na porost włosów

Różne suplementy zawierające witaminy, minerały i ekstrakty ziołowe również mogą wspomagać wzrost włosów. Takie produkty na wypadanie włosów należy stosować regularnie, ponieważ tylko wtedy będą mogły one zaprezentować odpowiednie rezultaty.

Wobec tego wtedy, gdy pojawiają się problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, warto zdiagnozować przyczynę oraz wykorzystać odpowiednie produkty na wypadanie włosów, dzięki którym będzie można poprawić wygląd fryzury.

Materiał zewnętrzny

Redakcja esnus.pl

Nasz zespół skupia się na publikowaniu różnorodnych treści związanych ze stylem życia, zdrowiem, urodą, dietą i domem, dostarczając czytelnikom inspirujących artykułów i praktycznych porad. Skrupulatnie selekcjonujemy tematy związane z dobrostanem i codziennymi wyzwaniami, zapewniając czytelnikom wartościowe informacje oraz perspektywę na rozwój osobisty.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wypadanie włosów
jak określić porowatość włosów
pielęgnacja twarzy krok po kroku

Jesteś zainteresowany reklamą?